【لباس کار خدمات】| لباس کار پارمیدا✔️

به لباس فرم، لباس کار نیز گفته می شود. همچنین لباس کار در بعضی مشاغل یکی از انواع تجهیزات و ابزار ایمنی به شمار می رود.

لباس کار خدمات

چرا استفاده از لباس کار مهم است؟

به لباس فرم، لباس کار نیز گفته می شود. همچنین لباس کار در بعضی مشاغل یکی از انواع تجهیزات و ابزار ایمنی به شمار می رود. لباس کار ایمنی یکی از انواع وسایل حفاظتی در محیط کار است. استفاده از لباس کار موجب انجام پذیری آسان تر کارها و حفظ ایمنی کاربران است که باتوجه به شرایط شغل و کاربرد فرد، در انواع گوناگونی تولید و ارائه می گردد.

لباس کار خدمات

به طور کلی لباس کار باید با موقعیت حرفه ای متناسب بوده و معرف جایگاه شغلی افراد در محل کار نیز باشد. استفاده از لباس کار، باعث می شود تا نیروها در مشاغل خود، از یکدیگر متمایز شوند و نظم و آراستگی در محیط کار ایجاد گردد.

مزایای استفاده از لباس کار ایمنی در مشاغل مختلف:

حفظ جان افراد و کاهش آسیب در حوادث احتمالی

متمایز شدن نیروی کاری یک مجموعه از یکدیگر 

موقعیت و جایگاه شغلی پرسنل در محیط کار

انواع لباس کار

استفاده از لباس فرم در مجموعه های شغلی مانند اداره ها، کارخانه ها، مجموعه های پزشکی و درمانی، مدرسه ها، مراکز آتش نشانی و  از این دست متفاوت و متنوع می باشد.

لباس کار خدماتی

لباس کار کارگری یا خدماتی از انواع پر مصرف لباس ایمنی محسوب می شوند. بلوز و شلوار دکمه دار و کاپشن و شلوار زیپی از انواع لباس کار خدماتی می باشد. این نوع از لباس های کار به دلیل ترکیب رنگ کمتر نسبت به انواع لباس کار، از قیمت پایینی برخوردار هستند.

کاپشن  و شلوار

لباس کار دو تکه کاپشن و شلوار یا مهندسی، جیب های زیادی دارد و استفاده از آن بسیار راحت است و امکان پوشیدن لباس دیگری زیر این لباس کار وجود دارد. این لباس کار از پارچه های پلی استر، پنبه، فلامنت و موارد دیگر دوخته می شود. باتوجه به شغل مورد نظر بر روی این لباس از نوارهای شبرنگ استفاده می شود.

لباس کار یکسره

لباس کار یکسره زمانی کاربرد دارد که کاربر تحرک بالایی در محیط کار داشته باشد، این لباس ظاهر زیبایی نیز دارد مانند لباس کار خلبانی، لباس کار جوشکاری و و لباس کار مکانیکی و نجاری و لباس کار دوبنده، لباس کار دو بنده بالا تنه آزادی دارد و سرعت عمل و فعالیت را محدود نمی کند، همچنین در قسمت بالاتنه جیب دارد که برای نگهداری ابزار مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت لباس کار خدمات

لباس کار آستین دار

لباس کار خلبانی یا لباس فرم آستین دار کل بدن نیرو را می پوشاند و از نفوذ هرگونه مواد مانند آب، روغن، اسید، مواد شیمیایی و دیگر ماده ها به پوست بدن جلوگیری می کند. این نوع لباس کار از بالاترین سطح ایمنی در مشاغل مختلف برخوردار می باشد.

لباس کار جوشکاری

جوشکاری از مشاغل خطرناک است و باید نکات ایمنی به صورت کامل در این حرفه رعایت شود. لباس ایمنی جوشکاری انواع لباس کار یکسره است و با نام لباس کار سرهمی جوشکاری شناخته می شود. جنس لباس کار جوشکاری متریال کتان است که مقاومت بالایی در برابر جرقه های جوشکاری دارد، جنس بسیار ضخیمی دارند و معمولاً در رنگ های قرمز تولید می شوند. لباس کار لی نیز جزو لباس کار جوشکاری است.

روپوش و پیش بند کار

این نوع از لباس فرم کار نیز باتوجه به محیط شغلی از جمله بیمارستان و هتل، در جنس های ترگال پنبه، تترون تولید می شود و  در برابر شست و شو مقاومت زیادی دارد

پیش بند ها نیز معمولاً جهت استفاده در مصارف آشپزی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع لباس کار به همراه کلاه آشپزی ارائه می شود.

لباس کار نقاشی

موادی مانند رنگ و چسب و موارد مشابه، باعث مانند از بین رفتن شکل ظاهری لباس و پوسیدگی الیاف آن می شود، به همین دلیل لباس کار یکبار مصرف گزینه مناسبی برای استفاده برای نقاش هاست. این لباس کار یکسره است و به طور کامل قسمت های سرو گردن تا کفش ها را پوشش می دهد. لباس کارهای نقاشی بافت ریزی دارند و رنگ آنها سفید است. لباس کار یکبار مصرف به تک سایز تولید می شود.

مشخصات لباس کار

لباس کار مناسب، مناسب سایز و وظایف محوله نیروی کار  می باشد.

در شرایط شغلی که آستین های لباس نباید درگیر کار شود، لباس کار آستین کوتاه گزینه مناسبی است. 

در محیط کاری با حرارت بالا مانند آتش نشان ها، استفاده از لباس ضد حریق لازم است. تجهیزات آتش نشانی مانند کلاه آتش نشانی، دستکش و کفش ایمنی نیز شامل لباس کار آتش نشانی می باشد.

بهتر است لباس افرادی که در محیط شغلی خود از ماشین آلات صنعتی استفاده می کنند، به صورت یکپارچه باشد.

اگر در محل کار مواد آتش زا و گرد و غبار وجود دارد، لباس کار فاقد جیب و چین و چروک مناسب است.

استفاده از لباس کاری با آستر پشمی در فصل های سرد لازم می باشد و همچنین در محیط های بارانی لباس کاری باید کلاه داشته باشد.

آخرین مورد درج لگو روی لباس است که کارفرمایان می توانند آرم لگو یا شرکت مربوطه را بر روی لباس کارکنان چاپ کنند. بهترین قسمت برای درج آرم در سمت راست و بالای جیب است.

نکات مهم در انتخاب و خرید لباس کار 

لباس کار یکی از تجهیزات ایمنی است که باید متناسب با نوع فعالیت هر فرد انتخاب شود. از جمله ویژگی های یک لباس کار خوب به چند مورد اشاره می کنیم:

1-سایز لباس کار

زمان خرید لباس ایمنی کار اندازه و سایز لباس بسیارمهم است. انتخاب لباس کار بزرگتر و یا کوچکتر، سطح ایمنی کار را کاهش می دهد. استفاده از لباس ایمنی بزرگتر از سایز شما که دست و پاگیر باشد یا کوچکتر که احساس تنگنا و کلافکی به شما بدهد اجازه انجام وظیفه را نخواهد داد، در ضمن این که ظاهر مناسبی نیز نخواهد داشت.

2-جنس لباس کار

از دیگر موارد مهم در خرید لباس کار توجه به جنس لباس است. بهتر است لباس کار مناسب از پارچه های با الیاف طبیعی تهیه شود. اگر جنس لباس کار از الیاف طبیعی باشد، هوا در آن به خوبی جریان پیدا می کند و نیروها می توانند بدون کلافگی فعالیت خود را انجام دهند. به این نکته توجه داشته باشید که اگر شرایط شغلی شما به گونه ای است که در معرض حرارت و گرما هستید، لباس کار عایق گرما یا به اصطلاح نسوز استفاده کنید.

3-رنگ لباس کار

از نکات دیگری که هنگام خرید این محصول مورد توجه است، رنگ لباس کار است. رنگ لباس کار باید ثابت باشد تا بر اثر شست و شوی مداوم، آن از بین نرود. لازم به ذکر است که  لباس کاری بعضی کارکنان مانند رفتگران باید در شب قابلیت رویت باشد.

لباس کار پارمیدا

سایر ویژگی های لباس کار

به طور معمول لباس کار شامل دو تکه کاپشن و شلوار است. اما در بعضی محیط های شغلی، لباس کار باید از صورت، دست و پا در برابر خطرات احتمالی محافظت نماید. ماسک صورت یکی از تجهیزات لباس کار جوشکاری است که به منظور حفاظت از صورت باید استفاده شود. تجهیزاتی مانند دستکش ایمنی، ماسک محافظ صورت، کلاه ایمنی، کفش ایمنی و موارد دیگر از جمله وسایل ایمنی هستند که در کنار لباس کار مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین در لباس کار افرادی که با جریان برق سروکار دارند، از زیپ استفاده نمی شود زیرا جان کارکنان را در معرض خطر قرار می دهد.

برگشت به بالا
×

چطور میتونم کمکت کنم؟