نحوه شستشو و نگهداری لباس و مانتو فرم اداری 02177260333 | فروشگاه پارمیدا

مانتو فرم اداری تن پوش ویژه بانوان شاغل در ارگان ها و سازمان ها است و برای حضور در محل کار، پوشیدن آن الزامی است.

نحوه شستشو و نگهداری لباس و مانتو فرم اداری

مانتو اداری چیست؟

مانتو فرم اداری تن پوش ویژه بانوان شاغل در ارگان ها و سازمان ها است و برای حضور در محل کار، پوشیدن آن الزامی است. مانتو اداری دارای طراحی زیبا و راحتی است و در عین حال خوش فرم دوخته می شود. مدیران سازمان های معتبر برای بالا بردن پرستیژ کاری کارکنان و هماهنگ بودن ظاهر پرسنل خود به استفاده از مانتو اداری و لباس فرم اداری تمایل دارند. طراحی لباس فرم با توجه به معیارهای مدیریت و در نظر گرفتن المان هایی مانند مد روز بوسیله طراحان لباس انجام می شود. 

مانتو فرم اداری

اهمیت لباس فرم اداری و مانتو اداری 

طور معمول لباس فرم برای ۳ گروه مختلف در هر سازمان منافعی را به همراه دارد. در یک تقسیم بندی ساده می توان به این شرح برشمرد:

منافع کارفرما

منافع کارکنان

منافع مشتری

بیشتر بخوانید: نحوه انتخاب لباس کار مخصوص تراشکاری

ویژگی های مهم مانتو اداری مناسب

قد مانتو

قد مانتو باید مناسب با قد شما باشد و با در نظر گرفتن دقیق قد خرید انجام شود. اگر توپر هستید بهتر است مانتو اداری با قد بلند بپوشید. اگر قد کوتاهی دارید مانتو با برش های عمودی خرج کار، باعث بلندتر نشان دادن شما می شود.

جنس پارچه مانتو

جنس پارچه مانتو اداری بهتر است نخ یا با درصد بالای نخ باشد زیرا ایجاد حساسیت پوستی نخواهد کرد و از ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری می کند.

مورد دیگر چروک شدن لباس است که باید بنا به جنس پارچه در نظر گرفته شود.

سایز مانتو

سایز مناسب مانتو در طراحی و دوخت مانتو اداری بسیار مهم است. سعی کنید مانتو تنگ خریداری نکنید زیرا شما در محل کار با مانتو تنگ در محل کار راحت نخواهید بود و باعث عملکرد ضعیف شما خواهد شد.

بیشتر بخوانید: مزایای استفاده از لباس فرم رستوران

مانتو های اداری بر اساس فصول مختلف

مانتو بهاره با جنس لطیف و رنگ‌های روشن 

مانتو تابستانه از پارچه های نخی که هوا بتواند به داخل آنها نفوذ کند.

مانتو پاییزه شامل مانتوهای بارانی است

مانتو زمستانه جزو مانتوها ضخیم است که گرمای زیادی دارد

مانتو اداری

صفحه اینستاگرام ما: uniformsparmida@

مانتو مخصوص افراد مختلف

مانتو برای افراد درشت اندام و توپر

از پوشیدن مانتو های کوتاه و تنگ و همچنین مانتو های دارای کمر های کشی خودداری کنید. مانتو شما باید کاملا متناسب با اندام شما باشد نه خیلی تنگ نه خیلی گشاد. استفاده از خطوط یا برش های عمودی اندام را لاغرتر نشان می دهد.

استفاده از نقش های راه راه افقی و شطرنجی در مدل مانتو سبب درشت تر نشان دادن شما خواهد شد. خرید مانتو هایی که دارای شکاف های جانبی هستند برای اندام شما مناسب است.

اگر شکم بزرگی دارید مانتو هایی که از قسمت کمر تنگ می شوند انتخاب نکنید زیرا با پوشیدن این نوع مانتو شکم شما بزرگتر نشان داده خواهد شد.

از مانتو که یک طرف لباس بر روی طرف دیگر پیچیده می شود یا فرم راسته دارند استفاده کنید. سعی کنید مانتوهایی را انتخاب کنید که در قسمت کمر و میانی بدن جیب، پلیسه و چین نداشته باشند.

بیشتر بخوانید: لباس کار در فروش و بازاریابی چه تاثیری می‌تواند داشته باشد؟

بهترین پارچه دوخت مانتو اداری 

لباس فرم اداری یک یونیفورم است که از انواع پارچه تهیه می شود. برای راحتی کارمندان در استفاده از لباس فرم استفاده از پارچه های مناسب توصیه می شود. اغلب ادارات دو دست لباس فرم تابستانی و زمستانی را برای کارکنان در نظر می گیرند که مناسب با وضعیت هوا و دما انتخاب می شود.

پارچه هایی با الیاف طبیعی و نخ برای دوخت مانتو اداری مناسب هستند. لباس فرم نباید باعث تعریق زیاد شود و بهتر است سبک و خنک باشد. پارچه های رسمی با رنگ ثابت برای دوخت لباس فرم اداری مناسب هستند.

به اختصار به معرفی انواع پارچه های پرمصرف در تهیه و تولید لباس کار می پردازیم:

١. پارچه ترگال ساده

پارچه ترگال ساده با وزن تقریبی ٢۴٠ گرم و عرض ١۵٠ سانتی متر بسیار مناسب و مقرون به صرفه برای لباس فرم مدارس و مهد کودک ها، یونیفرم اداری، لباس پرسنلی شرکت ها، رستوران ها و فروشگاه های بزرگ و کوچک است. این پارچه تنوع رنگ زیادی دارد و پرمصرف است.

٢. پارچه کجراه پلی استر ویسکوز

پارچه ترگال کجراه نیز جزو پرمصرف ترین پارچه های لباس کار است. پارچه کج راه گرماژی معادل ٢٨٠ گرم دارد و به خاطر ضخامت بیشتر مقاومت کششی بالاتری نسبت به ترگال ساده دارد. این پارچه نیز برای دانش آموزان مدارس منطقه های سرد، لباس کار کارکنانی که با جرقه سر و کار ندارند.

البسه کارگران در محیط های بدون خطر، مانتو پرسنل خانم، شلوار کارمندان، پرسنل آشپز خانه ها، مراکز بزرگ خرید و غیره بسیار پر مصرف است. قیمت این پارچه نسبت به پارچه ترگال هم رنگ خود، کمی بالاتر است اما بدون شک مقرون به صرفه ترین پارچه در دوخت لباس کار های یک تیکه و دو تیکه می باشد. پارچه ترگال ساده و کجراه به صورت چاپی از جمله لباس های نظامی با چاپ طرح پلنگی یا چاپ خال خالی و ستاره برای فرم مدارس مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: رنگ های مناسب لباس کار اداری

٣. پارچه لباس کار و کجراه ٣٠ – ٧٠

پارچه کجراه پنبه ای سی هفتاد، در دو نوع تولید می شود:

پارچه کجراه ٣٠ در صد پنبه و ٧٠ درصد پلی استر

پارچه کجراه ٧٠ درصد پنبه و ٣٠ درصد پلی استر

گرماژ این نوع از پارچه به صورت میانگین بین ٣٠٠ تا ۴٨٠ گرم می باشد. هرچه درصد پنبه هرچه بالاتر باشد تبادل حرارتی بدن با فضای محیط بهتر صورت می گیرد و در نتیجه انسان تعرق کمتری خواهد داشت. برای لباس کارکنانی که در محیط های گرم به خصوص مناطق جنوبی فعالیت می کنند، مجموعه های نفتی، سایت های گازی، جوشکاری، پالایشگاه ها و سنگ بر ها بهتر است از پارچه کجراه پنبه ای استفاده شود.

۴. پارچه کجراه ١٠٠ درصد پنبه

این نوع از پارچه در بازار به پاکویی یا پاکوی نیز شناخته می شود، به اشتباه پارچه نسوز نام گرفته است. پارچه صد در صد پنبه برای مشاغل سخت و پر خطر یا برای لباس کار در محیط های بسیار گرم مناسب است و آبرفت دارد.

۵. پارچه لباس کار لی پنبه ای

پارچه های لی ساده یا پنبه ای بسیار محبوب معدن ها، ادارات برق و یا اداره گاز است و در برابر پارگی یا خطرات احتمالی بسیار مقاوم است. 

۶. پارچه پرشیا

پارچه پرشیا یا پارچه مکانیک یک پارچه ضد چروک است که در شستشو نیز تغییر رنگ نخواهد داد و برای یونیفرم اداری مناسب نیست. 

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید لباس کار زمستانی

٧. انواع پارچه لباس کار فاستونی

فاستونی شیک ترین پارچه لباس کار یا لباس فرم کارمندان دفتری شرکت ها، ادارات، شهرداری ها و بانک هاست. در خرید پارچه فاستونی باید به درصد پشم توجه کرد. ارگان ها با توجه به قیمت برای کت و شلوار یونیفرم آقایان معمولا از پارچه های شبه فاستونی بدون درصد پشم استفاده می کنند. 

٨. پارچه تترون برای لباس کار

پارچه تترون در ۵ عرض در انواع رنگ ها از مقنعه یونیفرم خانم های یک سازمان تا پیراهن کارمند های مرد مورد مصرف قرار می گیرد.

فرم اداری

٩. پارچه های پیراهنی

پارچه های چهارخانه و راه راه با سه نوع جنس پلی استر ویسکوز، پلی استر پنبه و  پنبه ای مورد مصرف پارچه اصلی یا خرج کار لباس های فرمی می باشد و معمولا برای لباس فرم مدارس یا جشن های یک روزه استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: در زمان خرید لباس کار راحت به چه نکاتی توجه کنیم؟

١٠. پارچه های تریکو

پارچه های تریکو در انواع مختلف نیز مناسب تی شرت کارگران فست فودی ها، طرفداران یک تیم ورزشی، لباس فرم ورزشکاران یک باشگاه و لباس های ورزشی و تیشرت های تبلیغاتی معمولا با پارچه تریکو دوخته می شود.

برگشت به بالا
×

چطور میتونم کمکت کنم؟